libcef.dll

libcef.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

libcef.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
3.2357.1323.0 64 Bit 17.5 MB Chromium Embedded Framework (CEF) Dynamic Link Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
3.1547.1412.0 32 Bit 11.5 MB Chromium Embedded Framework (CEF) Dynamic Link Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
2.0.0.1021 32 Bit 7 MB Chromium Embedded Framework (CEF) Dynamic Link Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
1.1453.1247.0 32 Bit 8 MB Chromium Embedded Framework (CEF) Dynamic Link Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
1.0.0.1 32 Bit 3.55 MB Chromium Embedded Framework (CEF) Dynamic Link Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir
3.2704.1432.0 32 Bit 18.7 MB Chromium Embedded Framework (CEF) Dynamic Link Library Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

libcef.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\libcef.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\libcef.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

libcef.dll için 6 Paylaşım Yapılmış

 1. Leyla Özdemir 12 Mayıs 2022

  Merhaba 2 gündür PC den programı açamıyorum. Libcef.dll PC de eksik olduğundan başlayamıyor diyor. PC 64 bit olduğundan ben de 64 bit olan DLL indirdim ama yine sistem açmıyor? Ne olabilir? Saygılar.

  1. Moderatör 12 Mayıs 2022

   Selam Leyla Hanım sitede bulunan herhangi bit 64 bit libcef.dll dosyasını indiriniz. Sayfada anlatıldığı şekilde ve DLL uyarısı aldığını programın kök dizin içerisine libcef.dll dosyasını yükleyiniz sorununuz düzelecektir.

 2. Enes Ayyıldız 31 Ocak 2021

  Selam ben uplay üzerinden yapıyorum ama olmuyor hala su hatayı veriyor. The procedure entry point cef_browser_create_sync could not be located in the dynamic link library libcef.dll. Ne yapmam lazım ?

  1. Moderatör 31 Ocak 2021

   Selam Enes Bey, libcef.dll bulunamadı uyarısı ile karşılaşmışınız. Bunun anlamı sisteminizde libcef.dll olmamasından kaynaklanmaktadır. Windows sistem klasörüne sayfada anlatıldığı şekilde ve uplay kurulu olduğu ilk dizine libcef.dll dosyasını yükleyiniz düzelecektir.

 3. Suzan Doruk 17 Haziran 2018

  Windows 10 Pro 32 bit için ne yapmam lazım?

  1. Moderatör 17 Haziran 2018

   Suzan Hanım, ilk olarak iyi bayramlar. Sitede bulunan 32 bit DLL dosyasını indirerek Windows içerisinde System32 klasörünün içerisine yönetici girişi yapılmış bilgisayar içerisine DLL dosyasını yükleyiniz.

   DLL dosyası bilgisayarınıza nasıl yükleyeceğinizi öğrenmeniz için size site içerisinde yer alan “DLL Dosyasını Sistem Klasörüne Kopyalarken Dikkat Edilmesi Gerekenler?” yardım sayfasına giderek detaylı öğrenmenizi de tavsiye etmekteyiz.

   Bu işlemleri yaptığınızda bilgisayarınızda ki libcef.dll uyarısı kalkacaktır.