cefsharp.core.dll

DLL Hakkında Sorun veya Okuyun (12 Paylaşım Yapılmış)

cefsharp.core.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

cefsharp.core.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
0.0.0.0 32 Bit 152 KB ___ Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

cefsharp.core.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\cefsharp.core.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\cefsharp.core.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

cefsharp.core.dll için Toplam 12 Paylaşım Yapılmış.

 1. @Moderatör. Tesekkur ederim.Anladım. Ama, uygulamayi Vindows 7 de Kullanmıştım. Sorunsuz Çalışıyordu. Kullanmam icin bir Öneriniz Ola bilirmi?

  1. Bu tür kurulumda zararlı yazılım olabiliyor RustamRza kullanıp, kullanmamak tamamen sizin elinizde fakat bu tür uygulamalarda dikkatli olmanızı özellikle virüs koruma programları ile kontrol etmenizi öneririz. Windows 7’de çalışıyor Windows 10’da çalışmıyorsa Windows 10 update yapmanızı öneririz.

 2. @Moderatör. Uygulama Vkontakte sosyal medyasinda ki, Kiss oyunu için ha** uygulamasi. Ceviri’si (Öpüşme ve tanışma h*ck)

  1. Selam RustamRza yıldızlı alanı özellikle biz yıldızladık, yazılımlarda uygun olmayan (etiğimize de aykırı) işlem olduğundan dolayıdır. Bu tür patch (yama kırma gibi yazılımcıların istemediği işlemler) ve harici hile ile yapılan uygulamalarda DLL hatası almanız gayet normal bir durumdur. DLL hatasını düzeltmeniz dahi başka bir yerde başka bir uyarı ile karşılaşmanız yüksek ihtimaldir.

   Size tavsiyemiz bu tür uygulamaların orijinal olanını kullanmanız veya satın almanızdır. Bilgisayar sağlığınızı da tehlike soktuğunuzu bilmenizi isteriz orijinal olmayan yazılımların %90’nında zararlı yazılım ve virüs bulunmaktadır. Özetle sağlıklı çalışmayan rasgele bir uygula kullanıyorsunuz, çalışıp çalışmadığı dahi belli olmayan bir uygulama.

 3. @Moderatör. Uygulama linkini kast ediyorum. Чит на Целуй и Знакомься. Uygulama ismi bu. windows 10 icin kurulum yaptigimda,
  ‘CefSharp.Core.dll’ dosyasini ve ya butunlestirilmis kodunu ya da bagimliliklarindan birini yukleyemedi. Belirtilen modul bulunamadi

 4. Merhaba Moderatör, sitedekiyle ayni yolu denememe ragmen yine ayni hatayi aliyorum.

  1. Bazı virüs programları DLL dosyalarını engeller güvenlik duvarı ve virüs programları geçici olarak kapatarak bu yardım sayfasında anlatıldığı şekilde yapar mısınız?

   1. Hepsini denedim. Lutfen Dosya linkini atsam da Siz kendi bilgisayarinizda dener misiniz,Lutfen.

  2. selam @RustamRza link adresinden DLL dosyası düzeltme işlemini tam olarak anlayamadık. Ne linki biraz daha detaylı bilgi verirseniz size yardımcı olmaya çalışırız.

 5. Merhaba RustamRza, Rusça DLL hatası almışsınız. Yani cefsharp.core.dll DLL dosyası bilgisayarınızda mevcut değil. Sayfada anlatıldığı şekilde Windows klasörüne yükleme yapınız. Yine DLL uyarısı alırsanız almış olduğunuz program veya oyun hangi yazılımsa ilk klasöre bu DLL dosyasını yükleyiniz. Bu şekilde düzelecektir.

 6. Merhaba. “Чит на Целуй и знакомься” uygulamasini kurmak istedigimde (((( ‘CefSharp.Core.dll’ dosyasini ve ya butunlestirilmis kodunu ya da bagimliliklarindan birini yukleyemedi. Belirtilen modul bulunamadi. )))))) Hatasi veriyor. Cozum biliyor musunuz?