api-ms-win-core-version-l1-1-0.dll

api-ms-win-core-version-l1-1-0.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

api-ms-win-core-version-l1-1-0.dll Dosya Özellikleri

VersiyonBitBoyutAçıklamaİşletim SistemiDosya
6.3.9600.1638432 Bit1 KBApiSet Stub DLLWindows 11, 10, 8, 7İndir
6.3.9600.1638464 Bit1 KBApiSet Stub DLLWindows 11, 10, 8, 7İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

api-ms-win-core-version-l1-1-0.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\api-ms-win-core-version-l1-1-0.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\api-ms-win-core-version-l1-1-0.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

api-ms-win-core-version-l1-1-0.dll için 6 Paylaşım Yapılmış

 1. Arda Karaman 27 Haziran 2020

  Sea Of Thieves oyununa girerken api-ms-win-core-version-l1-1-0.dll bilgisayarınızda eksik hatasını almaktayım üstteki adımları uygulamaya çalıştığımda iste SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne kopyalamaya çalıştığım zaman ise “Bu klasöre kopyalamak için yönetici izni sağlamalısınız” yazıyor. Devam tuşuna basıp izni veriyorum daha sonrasında “Bu eylemi gerçekleştirmek için izne gereksinimimiz var” yazıyor yeniden dene tuşuna basınca yine aynı şey oluyor.

  1. Moderatör 27 Haziran 2020

   Selam Arda Bey, Açmış olduğunu Windows kullanıcı standart durumda yönetici durumda değil DLL dosyaları sistem dosyaları olduğundan işletim sisteminiz izin vermiyor. Yönetici olan bir kişi ile birlikte ya da kullanıcınızı yönetici duruma alarak DLL yüklemesi yapınız.

   Windows kullanıcım yönetici mi detaylı bilgi için sitede “Windows Kullanıcım Yönetici mi, Nasıl Anlarım?” yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

   1. Arda Karaman 27 Haziran 2020

    Dosyayı atmayı başardım fakat hala aynı hatayı alıyorum.

    1. Moderatör 28 Haziran 2020

     Tekrar Selam Arda Bey, DLL yüklemesini yaptığınızı duymak güzel, sayfada yazılı tekrardan yazalım sizden ricamız sormadan önce sayfayı okumanız olacaktır. Sayfada tüm detayları ile yazdık bu işlemleri.

     Eğer yine api-ms-win-core-version-l1-1-0.dll uyarısı devam ediyorsa bu sefer uyarı aldığınız program ya da oyun hangisi ise ilk kurulum dizinine yani kök dizine api-ms-win-core-version-l1-1-0.dll dosyasını yükleyiniz. Bazı oyun ya da programlarda DLL dosyasını kök dizinden çağırabiliyor.

  2. Rıdvan Holta 1 Temmuz 2020

   Ben de Sea of Thieves da aynı hatayı alıyorum çözebilirsen bana da yardımcı olabilir misin dostum?

   1. Cesur Yılmaz 16 Mart 2021

    Sea of Thieves sadece Windows 10 sürümünde çalıştırılıyor.