api-ms-win-core-sysinfo-l1-2-1.dll

DLL Hakkında Sorun veya Okuyun (13 Paylaşım Yapılmış)

api-ms-win-core-sysinfo-l1-2-1.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

api-ms-win-core-sysinfo-l1-2-1.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
6.3.9600.16384 64 Bit 1.3 KB ApiSet Stub DLL Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir
6.3.9600.16384 32 Bit 1 KB ApiSet Stub DLL Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

api-ms-win-core-sysinfo-l1-2-1.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\api-ms-win-core-sysinfo-l1-2-1.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\api-ms-win-core-sysinfo-l1-2-1.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

api-ms-win-core-sysinfo-l1-2-1.dll için Toplam 13 Paylaşım Yapılmış.

 1. Merhabalar, bende şu hatayı veriyor GetSystemTimeAsFileTime yordam giriş noktası, api-ms-win-core-sysinfo-l1-2-1.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı. Ayrıca sayfadaki dll dosyasını indirdim ve syswow64bit klasörüne attım ama hala sorun çözülemedi. Başka sitelerdende indirdim ama aynı hatayı tekrar verdi. Lütfen yardımcı olun.

 2. Gettickcount yordam giriş noktası api-ms-win-core-sysinfo-l1-2-1.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı bu hata yazıyor. Sistemin Windows 7 32 bit ve hem oyunun konumuna atarak denedim hem de system32 atarak denedim. Bu dll’yi ama çözemedim. Yardım ederseniz sevinirim.

  1. Selam Mustafa Bey, normal şartlarda 32 bit Windows için bu tüm Windows’lar için geçerli manüel olarak DLL dosyasını sayfada indirerek yüklemenizi öneriyoruz. Fakat siz yapamadığınız söylüyorsunuz. Sayfada ki işlemleri tekrar deneyerek manüel olarak yüklemeyi deneyiniz.

   Yine de yapamaz ve sorun yaşarsanız otomatik olarak Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 paketinde api-ms-win-core-sysinfo-l1-2-1.dll dosyası mevcuttur. Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 indirerek yükleyiniz.

 3. merhaba oyun pes 18 hata api-ms-win-core-libraryloader-l1-2-1-dll hiçbir yerde bulamadım yardımcı olurmusunuz

  1. Abdurrahman Bey, istemiş olduğunuz DLL dosyası ne yazık ki bulamadık. DLL adını doğru yazdığınıza emin misiniz? Bir de hatanın resmini bir resim yükleme sitesine yükleyerek gönderebilirseniz, ayrıntılı olarak araştırmak istiyorum.

   1. Eminim hatta bir kere daha yazayım api-ms-win-core-libraryloader-l1-2-1.dll eksik diyor fotograf var.

    1. Abdurrahman Bey tamam gördüm hatanın resmini, api-ms-win-core-libraryloader-l1-2-1.dll dosyası hatası almışınız. Hafta sonu ben DLL dosyasını detaylı olarak inceleyerek size bilgi vereceğim. Biraz müsaadenizi rica ediyorum.

     1. Abdurrahman bey tekrar merhaba, Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 paketini bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Eğer önceden kurulmuş olan Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 paketi varsa onu program kaldır menüsünden tamamen kaldırınız / siliniz ve bilgisayarınızı kapatarak tekrar başlatınız.

      Yukarıda verilen link adresine giderek Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 için 64 bit sürüm olanı (vc_redist.x64.exe) indiriniz ve bilgisayarınızda kurunuz. Bu şekilde DLL hatanız çözülecektir.

      Burada küçük bir ayrıntıdan da bahsetmek istiyorum oyunlarda eğer DLL hatası alıyorsanız bu DLL veya başka bir DLL hatasının sebebi ağırlıklı olarak oyunların orijinal sitelerinden indirerek kurulmamasından kaynaklanmaktadır. Oyunlarınızı mutlaka orijinal yapımcı sitesinden indirmeniz gerekmektedir. Başka yerden indirmediğinize emin olunuz. Orijinal olan oyun indirmemeleri DLL hatasını çözseniz dahi başka bir hata ile karşılaşmanız çok yüksek ihtimaldir.

    2. Abdurrahman Bey işletim sisteminizi ve bit sürümünüzü yazabilir misiniz? Bir de siz işletim sisteminizi Windows 8’den Windows 10 işletim sistemine mi yükseldiniz? Bu bilgileri paylaşmanızı rica ediyorum.

      1. Tamam, Abdurrahman Bey, işletim sisteminizde yükseltme yaptığınızı tahmin etmiştim. Hafta sonu inceleyerek detaylı olarak size bilgi vereceğim.