api-ms-win-core-localization-l1-2-0.dll

api-ms-win-core-localization-l1-2-0.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

api-ms-win-core-localization-l1-2-0.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
10.0.15063.137 64 Bit 11 KB ApiSet Stub DLL Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.15063.0 64 Bit 7.1 KB ApiSet Stub DLL Windows 11, 10, 8, 7 İndir
6.3.9600.16384 64 Bit 1.5 KB ApiSet Stub DLL Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.10586.15 32 Bit 11.7 KB ApiSet Stub DLL Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.15063.137 32 Bit 11 KB ApiSet Stub DLL Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.14393.795 32 Bit 10.9 KB ApiSet Stub DLL Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

api-ms-win-core-localization-l1-2-0.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\api-ms-win-core-localization-l1-2-0.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\api-ms-win-core-localization-l1-2-0.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

api-ms-win-core-localization-l1-2-0.dll için 16 Paylaşım Yapılmış

 1. TiReLee 2 Mart 2018

  Şehzade söylediğiniz bütün uygulamaları yaptım. Yönetici oturumunda (zaten bilgisayarımda tek kullanıcı var) bilgisayarı açtım, 64 bit dosyasını SysWOW64 klasörüne kopyaladım, yine hata alınca yönetici olarak komut istemi ekranını çalıştırıp regsvr32 komutunu girdim gene işe yaramadı, başka bir sitede oyun klasörüne kopyalayın demiş oraya kopyaladım ama bu sefer başka bir dosya istedi. O dosyayı da bulup oyun klasörüne koydum üçüncü bir api dosyası istedi. Böyle böyle şimdiye kadar 14 tane api dosyasını (core ve crt l1-1-0 l2-1-0 l1-2-0 vs. karışık olmak üzere) oyun klasörüne koymuşum. Hâlâ çözemiyorum. Aklınıza nasıl bir çözüm geliyor?

  1. Şehzade 2 Mart 2018

   Daha önce ki yazdığım cevabı bilgisayarınızda ( https://www.dlldosyaindir.com/api-ms-win-core-localization-l1-2-0-dll/#comment-760 ) uygulayınız. Siz farklı, farklı yerlerden birçok işlem yaparak daha da işinizi zorlaştırıyorsunuz. Bizim size verdiğimiz cevabı daha iyi anlamanız için size Microsoft Visual C++ ne işe yarar araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

 2. TiReLee 27 Şubat 2018

  Bu arada bilgisayarım 64 bit, evet.

  1. Şehzade 1 Mart 2018

   Sorunuz detaylı cevabını diğer sorunuzun hemen altında bulabilirsiniz.

 3. TiReLee 27 Şubat 2018

  “Falan modülü yüklendi, ancak DllRegisterServer giriş noktası bulunamadı. Falan öğesinin geçerli bir DLL veya OCX dosyası olduğundan emin olun ve yeniden deneyin.” diye mesaj verdi. (regsvr32 komutunu yazınca)

  1. Şehzade 1 Mart 2018

   Bilgisayarınızda uygulamanın çalıştırması için gerekli DLL dosyası olmadığından dolayı bu uyarıyı almışsınız. Sayfada yazılanları sırası ile uyguladığınızda bu uyarıyı kalkacaktır.

 4. TiReLee 25 Şubat 2018

  Bilgisayarıma format sonrası Skyrim Special Edition oyununu yükledim ama buradaki hatayı veriyor. Bu sayfada verdiğiniz talimatları uyguladım, son olarak komut istemi penceresini açıp söylediğiniz regsvr32 işlemini yaptım ama “belirtilen modül bulunamadı” uyarısı aldım. Ne yapmam gerekiyor söyleyin lütfen.

  1. Şehzade 25 Şubat 2018

   Yukarıda verilen işlemleri uygularken Windows sistem klasörünün içerisinde DLL dosyasının olup olmadığını kontrol ediniz mi? Açıklamada yazılan işlemleri uygularken Windows kullanıcı girişi ve CDM ekranına yönetici girişi yaptınız mı? Bit sürümünüz için doğru bit sürümüne uyumlu olan DLL dosyasını indirdiniz mi?

   Bilgisayarınızda virüs koruma programı açık mı? Eğer açıksa DLL dosyasını sistem klasörünün içerisine yükleyene yapana kadar geçici olarak kapatın bilgisayarınızı kapatın ve tekrar açın, DLL dosyasının sistem klasöründe bulunduğunu kontrol edin ve virüs programını tekrar aktifeştirin.

   Eğer bu işlemleri yapmadıysanız yapınız yine sorun alırsanız otomatik çözüm yolu sunabilirim. İşlemlerinizi kontrol edin yine aynı hatayı alıyorsanız manüel yükleme yerine otomatik yüklemi anlatırım.

   1. TiReLee 26 Şubat 2018

    1- DLL dosyasını systemwow64 klasörü içine kopyalarken tepki vermedi demek ki daha önceden içeride aynı isimde bir dosya yoktu.
    2- Windows kullanıcı girişi ile ne kastettiğinizi anlamadım. Dos ekranında mı demek istiyorsunuz? (Yani C.\Kullanıcı> şeklinde)
    3- cmd ekranına yönetici olarak girmedim.

    1. Şehzade 26 Şubat 2018

     2. sorunuzun cevabı Windows işletim sistemine girerken kullanıcı girişi yapmanızı ister eğer sizden başka bir kullanıcı var ise veya size standart kullanıcı verildi ise standart kullanıcı ile giriş yaptığınızda DLL işlemlerini uygulayamazsınız. Yönetici girişi yapıp yapmadığınızı Denetim Masası Kullanıcı Hesapları menüsünden görebilirsiniz.

     3. sorunuzu cevabı ise başlat çalıştır menüsüne “CMD” komutu yazdığınızda üzerine tıklamadan fare ile sağ tuşa tıklayınız ve çıkan menüden “Yönetici olarak çalıştır” menüsünden CMD komut istemcisine giriş yapınız. Bakın burada Windows kullanıcı girişine yönetici olarak giriş yapma ile CMD komut istemcisine yönetici girişi yapma ikisi ayrı şeyler siz sayfada anlatılanları yapmanız için her ikisinde yönetici girişi yapmalısınız. Sadece bilgisayara yönetici girişi yapanlar sistem ayarlarını değiştirebilirler.

     CM ekranında nasıl yönetici girişi yapacağınız daha iyi anlamanız için bilgisayar görüntüsün resmini de koyuyorum.

     1. Sorunuzun cevabını da siz kendiniz vermişiniz eğer systemwow64 klasörünün içerisinde api-ms-win-core-localization-l1-2-0.dll dosyası olsaydı size değiştirmek istediğiniz soracaktı demek ki önceden atılmamış. DL hakkında sorularınız cevabı bu şekilde bu işlemleri tüm DLL dosyalarında aynen uygulayabilirsiniz. Bu DLL ve diğer DLL dosyaların tümünde aynı işlemdir. Bu şekilde bilgisayar bilginizi de artmış olursunuz umarım. Bu tür sorularınız olursa hiç düşünmenize gerek yok DLL hakkında her türlü işlemde size yardımcı olurum.

   2. TiReLee 26 Şubat 2018

    Bir de dosyaadı.dll deki dosya adı nedir? Onu anlamadım.

    1. Şehzade 26 Şubat 2018

     Orada size DLL dosya adınız ne ise onu girin demek istemiş. Yani söyle olmalı: regsvr32 c:\windows\SysWOW64\api-ms-win-core-localization-l1-2-0.dll

     Birde siz 64 bit için işlem yapıyorsunuz Windows işletim sisteminiz 64 bit olduğuna emin misiniz? Eğer Windows işletim sisteminizin kaç bit olduğunu bilmiyorsanız (Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi?) sayfasına giderek işletim sisteminizin bit sürümüne emin olunuz. Yanlış bit sürümü indirmeleri DLL bulunmadı hatası yine verir yani bit sürümü yanlışlığından dolayı DLL sistem klasöründe olsa dahi çalışmaz ve DLL yok uyarısı alırsınız.

     İşlemleri cevapladığım şekilde kontrol ederek yapınız yine hata alırsanız yazınız başka bir şekilde DLL sorunu çözeriz.

    2. TiReLee 28 Şubat 2018

     Yukarıda iki tane son yazdığım mesaj var, görmediniz galiba. Ve ben galiba bu açıklamalarla beceremeyeceğim bu işi, siz en iyisi otomatik çözüm yöntemini anlatın bari : )

    3. Şehzade 1 Mart 2018

     Manüel olarak yapamadıysanız Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 sayfasına giderek sizin işletim sisteminiz 64 bit olduğundan vc_redist.x64.exe paketini bilgisayarınıza indiriniz paketi yükleyiniz ve bilgisayarınızı kapatarak açınız. Bu şekilde DLL uyarısı artık almazsınız.

     Eğer öncede bilgisayarınızda Visual C++ paketlerinden bir veya bir kaçı kurulu ise bunları kaldırınız bilgisayarınızı kapatarak açınız ve vermiş olduğumuz paketi yükleyiniz. Visual C++ onarma işleminde de DLL uyarısı çözülebilmektedir. Size tavsiyemiz silerek yüklemeniz olacaktır bu daha basitidir. Onarma sırasında birçok kullanıcı yine uyarı ile karşılaşabilmektedir.

    4. TiReLee 1 Mart 2018

     Peki yüklü Visual C++ ları silersem başka programlarda problem ortaya çıkmaz mı?

    5. Şehzade 2 Mart 2018

     Hayır, sorun olmaz, başta da söylediğim gibi en doğrusu manüel olarak yükleme ama anlattığımı da uygulayarak çözebilirsiniz. Sorun olduğunu varsayalım kaldırdığınız paketleri not alarak tekrar yükleyebilirsiniz. Biz size nasıl yapacağınız hakkında bilgi veririz yapıp yapmamak tamamen sizin elinizde. Bizim verdiğimiz işlemlerde birçok kullanıcı sorunu çözmüştür, fakat bilgisayara direk müdahale etmediğimizden hiçbir işlemine kesin olur diyemeyiz!