api-ms-win-core-debug-l1-1-0.dll

DLL Hakkında Sorun veya Okuyun (3 Paylaşım Yapılmış)

api-ms-win-core-debug-l1-1-0.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

api-ms-win-core-debug-l1-1-0.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
10.0.10240.16384 32 Bit 10.1 KB ApiSet Stub DLL Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir
10.0.15063.137 32 Bit 10.1 KB ApiSet Stub DLL Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir
10.0.14393.795 32 Bit 10 KB ApiSet Stub DLL Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir
10.0.15063.137 64 Bit 10.1 KB ApiSet Stub DLL Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir
10.0.10586.15 32 Bit 10.8 KB ApiSet Stub DLL Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

api-ms-win-core-debug-l1-1-0.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\api-ms-win-core-debug-l1-1-0.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\api-ms-win-core-debug-l1-1-0.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

api-ms-win-core-debug-l1-1-0.dll için Toplam 3 Paylaşım Yapılmış.

 1. merhabalar ya ben sayfanıza üye oldum ama size bi türlü mesaj atamadım buraya yazacam bende çıkan hata api-ms-win-core-com-midlproxystub-l1-1-0.dll tam olarak bunu istiyor ama bunu hiç bi yerde bulamıyorum sizin sitenizdede yok yardımcı olabilir misiniz

  1. Merhaba Mert Bey, ilk olarak heracles23 kullanıcı adınız sanırım onu arkadaş olarak ekledim. DLL sorunuza gelince evet olmayan bir DLL dosyasını istemişiniz. Ama bu DLL dosyasının olmadığın anlamına gelmez. Yüz binlerce DLL dosyası bulunmaktadır.

   Bizim de amacımız ilk olarak Türkiye’nin en iyi DLL sitesi olmak ve daha sonra ki hedefimiz ise Dünya’da ülkemizi temsil ederek Global en iyi DLL sitesi olmaktadır.

   Siz bu DLL hatasını nerede yani hangi oyunda veya programda aldınız cevabınıza istinaden aratarak 24 saat için size buradan dönüş yapacağız. Gün içerisinde ben de sürekli çevrimiçi olacağım!

  2. Mert Bey, tekrar merhaba yanıta cevap vermediğiniz için genel olarak DLL uyarısı nasıl çözeceğinizi size bildireceğiz. Eğer oyun veya program adını cevap yazsaydınız daha detaylı olarak verecektir.

   Burada verdiğimiz DLL için işlemlerde işinizi görecektir. Alt tarafta verilen işlemleri yapınız doğru bir şekilde bekleyerek yapınız. Bu işlemlerden sonra DLL uyarı aldığınız yazılımı çalıştırınız. Yine api-ms-win-core-com-midlproxystub-l1-1-0.dll uyarısı alırsanız yazarsınız.

   Bilgisayarınızda Windows Update (güncelleme) alanında gelen tüm güncelleri bilgisayarınıza yükleyiniz. Windows güncellemelerin tümünü yaptıktan sonra bilgisayarınızda CMD komut ekranında yönetici girişi yaparak “sfc /scannow” komutunu (tırnak olmadan) yazarak tamamen bitmesini bekleyiniz.