lua5.1.dll

lua5.1.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

lua5.1.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
5.1.4.0 32 Bit 154 KB Lua Language Run Time Windows 11, 10, 8, 7 İndir
0.0.0.0 32 Bit 155 KB ___ Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

lua5.1.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:WindowsSystem32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:WindowsSysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:WindowsSystem32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:WindowsSystem32lua5.1.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:WindowsSysWOW64lua5.1.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

lua5.1.dll için 8 Paylaşım Yapılmış

 1. Hüseyin Alyanak 15 Mayıs 2020

  64 bit yok mu?

  1. Moderatör 15 Mayıs 2020

   Selam Hüseyin Bey, hayırlı ramazanlar. 32 bit tabanlı DLL dosyasıdır. 64 bit DLL dosyası olmadığı durumlarda 32 bit DLL dosyasını uygulabilirsiniz.

 2. Savaş Yıldırım 1 Ağustos 2019

  Ya bu bende olmuyor.

  1. Moderatör 2 Ağustos 2019

   Sayfada ki işlemlerin uyguladığınızda DLL dosyası yüklenmiş olacaktır. Savaş Bey siz sayfada bulunan işlemleri dikkatli bir şekilde tekrarlayınız nerede sorun yaşıyorsanız dönüş yapınız. Site DLL destek merkezinde üst tarafta yazıldığı uyarıda söylendiğini üzere olmadı / yapamadım tarzı sorulardan hiçbir şey anlaşılmamaktadır.

   Hangi işlem için yaptınız. DLL yok uyarısı mı aldınız yoksa bozuk DLL uyarısımı aldınız hiçbir ayrıntı yok sorunuzda.

 3. Alperen Sarıocak 11 Mart 2019

  Dosyayı indirdikten sonra bilgisayarım kasmaya başladı, çalışmıyordu.

  1. Moderatör 12 Mart 2019

   Merhaba Alperen Bey, DLL dosyaları ufak boyutlara sahip dosyalardır. DLL dosyasını bilgisayarda yavaşlatma yapmaz işlemciyi veya ram belleği çok az kullanan sistem dosyalarıdır, başka bir program yapmış olabilir.

   1. Alperen Sarıocak 22 Mart 2019

    Teşekkürler.

    1. Moderatör 23 Mart 2019

     Size hizmet için buradayız. İstediğiniz zaman sorunuzu sorabilirsiniz.