api-ms-win-crt-locale-l1-1-0.dll

api-ms-win-crt-locale-l1-1-0.dll eksik veya bulunamadı hatası alıyorsanız, Windows işletim sisteminde sorunun çözümü için yapılmasını gerekenleri ve DLL dosyasını sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

api-ms-win-crt-locale-l1-1-0.dll Dosya Özellikleri

Versiyon Bit Boyut Açıklama İşletim Sistemi Dosya
10.0.15063.137 64 Bit 10.4 KB ApiSet Stub DLL Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.10586.15 32 Bit 11.1 KB ApiSet Stub DLL Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.10046.0 32 Bit 1.2 KB ApiSet Stub DLL Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.10046.0 64 Bit 1.2 KB ApiSet Stub DLL Windows 11, 10, 8, 7 İndir
10.0.14393.795 32 Bit 10.3 KB ApiSet Stub DLL Windows 11, 10, 8, 7 İndir

İşletim sistemi 32 bit olan kullanıcılar indirme sırasında indirdikleri DLL dosyasının 32 bit, 64 bit kullanıcılar ise 64 bit olarak indirdiklerine emin olması gerekmektedir. Bilgisayarınızdaki Windows sürümü 32 bit mi, yoksa 64 bit mi? bilmiyorsanız Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi? sayfasına girerek öğrenebilirsiniz.

DLL yükleme sırasında anlatılan yöntemleri sırası ile paragraf, paragraf okuyunuz ve bilgisayarınızda anlatılan şekilde uygulayınız.

DLL uyarısını kaldıramayan kullanıcıların sıklıkla yapmış olduğu eksiklik, işlemleri okumamalarından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. Sayfa içerisinde bulunan yöntemleri dikkatli olarak okumanızı, anlamadığınız işlemleri DLL Destek Merkezi alanından sormanızı tavsiye ediyoruz.

DLL Yükleme

api-ms-win-crt-locale-l1-1-0.dll Eksik
 • İndirdiğiniz DLL dosyasını hata aldığınız bilgisayarınızda sıkıştırılmış halden Winrar yardımı ile açınız. Klasör içerisinde bulunan tek DLL dosyasını Mouse ile sağa tıklayarak kopyalayınız.
 • Kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını Windows 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Windows 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde SysWOW64 (C:\Windows\SysWOW64) klasörüne ve C sürücüsü içerisinde Windows içerisinde System32 (C:\Windows\System32) klasörüne yükleyiniz.
 • Klasör içerisine DLL dosyasını yüklerken dosyanın zaten var olduğuna dair uyarı alırsanız, bilgisayarınızda bulunan DLL dosyası değiştirilmesini isteyerek üzerine yükleyiniz. Bu şekilde bozuk DLL dosyasını yenilemiş olursunuz.
 • DLL dosyasını anlatılan şekilde bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Hata aldığınız oyun veya programı çalıştırınız.

Bazı program veya oyunlarda DLL dosyasını sistem klasörü haricinde hata aldığınız oyun veya programın kurulu olduğu kök dizine (ilk klasör) atmak gerekebiliyor. Sistem klasörüne DLL dosyasını yükler yine DLL uyarısı alırsanız oyun ya da programın kök dizinine DLL dosyasını yükleyiniz.

İşlemleri yaptığınız halde DLL hatası devam ediyorsa, Windows 32 bit için başlat menüsünden çalıştır alanına CMD yazınız, açmadan CMD dosyası üzerinde Mouse ile sağa tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayınız. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\api-ms-win-crt-locale-l1-1-0.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 64 bit için yine aynı şekilde “Yönetici olarak çalıştır” menüsüne tıklayarak açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\SysWOW64\api-ms-win-crt-locale-l1-1-0.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız. Bilgisayarınızı son defa sisteminizin tamamen yenilenmesi için tekrar başlatınız. CMD komut sistemi nasıl çalışır ve komutlar neler öğrenmek isterseniz DLL Dosyası için CMD Komutları sayfasına gidebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayarak, Windows işletim sisteminizi yeniden başlattıktan sonra tekrar sayfa içerisinde yaptığınız işlemlerin doğruluğunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu girerseniz, bilgisayarınızda bulunan tüm DLL dosyalarını onarırsınız.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

api-ms-win-crt-locale-l1-1-0.dll için 6 Paylaşım Yapılmış

 1. Mahir Ozan 21 Eylül 2020

  Benim sorum EBA canlı derse girdiğimde herhangi bir dll dosyası eksik oluyor onu yüklüyorum. Diğer girişimde başka bir dll dosyası eksik diyor. Bu yüzden EBA canlı ders yapamıyorum.

  1. Moderatör 21 Eylül 2020

   Selam Mahir Bey, DLL dosya hatalarını hata verdiği DLL dosyasını yükleyerek düzeltebilirsiniz.

 2. Yasin Kılıç 21 Haziran 2020

  Teşekkür ederim.

  1. Moderatör 21 Haziran 2020

   Selam Yasin Bey, DLL uyarısını çözdüğünüze sevindik. Ne zaman sorun yaşarsanız buradan bizlere yazabilirsiniz.

 3. Eren Çalışkan 12 Aralık 2017

  Origin uygulamasın da “api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll” yazılan işlemleri yaptım hata hala devam ediyor. Farklı bir çözüm var mı?

  1. Şehzade 12 Aralık 2017

   Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir Paketleri yüklemesi yapabilirsiniz. İşletim sisteminizin bit sürümüne göre Microsoft “Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir Paketi” indirerek bilgisayarınıza kurunuz. Kurulum sonunda bilgisayarını kapatarak tekrar açınız. Origin programını tekrar çalıştırınız. Bu şekilde de api-ms-win-crt-locale-l1-1-0.dll hatanız düzelecektir.

   32 Bit kullanıcısı iseniz vc_redist.x86.exe dosyasını, eğer 64 bit işletim sistemi kullanıcı iseniz vc_redist.x64.exe dosyasını indirmelisiniz. İşletim sisteminizin kaç bit kullandığını bilmiyorsanız “Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi?” sayfasına girerek Windows işletim sistemi için bit sürümünüzü nasıl bulabileceğinizi öğrenebilirsiniz.