DLL İçin 0xc000007b Hatası Alanlar İçin

Tahmini Okuma Süresi: 2 dakika, 9 saniye

DLL Hakkında Sorun veya Okuyun (14 Katılım Yapılmış).

Bilgisayarınızda DLL hatasından sonra bilgisayarınızda eğer 0xc000007b sorunu ile karşılaşıyorsanız yapmanız gerekenlerini sırası ile alt tarafta anlatıldığı şekilde bilgisayarınızda uygulamanız gerekmektedir.

Burada bahsi geçen işlemler Windows işletim sistemi Windows 10 da dahil olmak üzere tüm Windows işletim sistemi için geçerlidir. Tüm Windows işletim sisteminizde uygulayabilirsiniz.

DLL İçin 0xc000007b Hatası Alanlar İçin

0xc000007b hatasını bilgisayarınızda çözebilmeniz için bilgisayarınıza Microsoft .NET Framework yüklemesi yapmanız gerekmektedir.

Eğer önceden bilgisayarınızda Microsoft .NET Framework yüklü ise mevcut olan tüm Microsoft .NET Framework Program Kaldır menüsüne giderek olan tüm yüklemelerini siliniz. Onarma ile de düzelse de tavsiyemiz herhangi bir önceden yapılan yanlışlığı önermek için tamamen silmeniz olacaktır. Burada yanlışlıktan kastımız önceden ne yaptığınızı bilmediğimiz içindir.

Silme işleminizden sonra Microsoft .NET Framework yüklemesini indirerek bilgisayarınıza yükleyiniz. Yüklemi işlemi bittikten sonra sadece bilgisayarınızı kapatarak tekrar açınız.

DLL hatası ile karşılaştığınız yazılımı tekrar açmayı deneyiniz. Bu şekilde bilgisayarınızda 0xc000007b hatası düzelmiş olacaktır. Bu hata düzeldiğinde DLL hatası ile tekrarlarsa bu sefer hangi DLL hatasını aldıysanız o DLL dosyasını bilgisayarınıza yüklemeniz yeterli olacaktır. 0xc000007b sorunu sayfada anlatıldığı şekilde çözenler muhakkak hata aldığı DLL dosyasını bilgisayarını doğru bir şekilde uygulamalıdır. Her DLL dosyası için sitede nasıl bilgisayara kuracağı detaylı olarak anlatılmıştır.

Manüel olarak DLL dosyasını yükleyenler ise bu hatanın sebebi bilgisayarınıza uygulamış olduğunuz DLL dosyası uyumsuzluğu nedeni yani 32 bit yükleminiz gerekirken 64 bit DLL dosyasını yüklemiz, 64 bit yüklemeniz gerekirken de 32 bit yüklemeniz durumunda alırsınız.

uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc000007b

Manüel olarak DLL dosyası yüklediğiniz de bu hata ile karşılaşırsanız DLL dosyasının 64 bit mi 32 bit mi olduğuna bakınız. Bunu anlamanız için site içerisinde bulanan “DLL Dosyası 64 Bit Mi 32 Mi? Nasıl Anlarım?” yardım sayfasına giderek öğrenebilirsiniz. Doğru DLL dosyası doğru klasör içerisine bilgisayarınıza yüklemeniz gerekmektedir.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra editörler tarafından onaylanma sürecine girecektir! Onaylanana kadar sitede görünmez, gün içerisinde sorunuzu gören ilk editör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

DLL İçin 0xc000007b Hatası Alanlar İçin için Toplam 14 Katılım Yapılmış.

  1. Salih Bey sayfada anlatılan işlem uygundur. Anlatılan işlemi yaptığınızda uyarı kalkacaktır. İşlemler Windows 7 ve tüm uyarı almış olan oyun ya da programlarda yapılabilir, sayfada ki işlemleri dikkatli okuyarak yapınız.

 1. .net indirdim kurulumu açtığımda zaten yüklü olduğunu söyledi fakat program ekle kaldır kısmında microsoft .net framework araması yaptığımda karşıma hiç birşey çıkmıyor.sadece bilgisayarı yeniden başlatmayıda denedim fakat olmadı bilgisayarı henüz şimdi formatladım win10 pro kurulu 64 bit ve hazırdaki oyunlarımı kurmaya çalışıyorum ve konu başlığındaki hata ile karşılaşıyorum

  1. Yağız Bey Merhaba Windows 10 uyumlu olan Microsoft .NET Framework kurduğunuzda sorun çözülecektir. Microsoft microsoft .net framework 4.7.2 kurabilirsiniz. Ayrıca birde Windows güncellemeleri kontrol ederek tüm Windows 10 ile gelen güncellemeleri bilgisayarınıza indirerek kurunuz. Bu iki işlem sonucundan bilgisayarınızı kapatarak açtığınızda sorun düzelecektir. Tekrar hata ile karşılaşırsanız yazabilirsiniz, dediklerimizi yapmanı yeterli işlem olacaktır.

  1. Merhaba Melih Bey, burası hata için yapmanız gerekenlerin anlatıldığı yardım sayfasıdır. Siz hangi DLL dosyasında hata alıyorsanız sitede arama yaparak o DLL sayfasında indirme linkini görebilirsiniz. Hatanın detayı içinde sayfayı dikkatli bir şekilde okumanızı öneririz. Detaylar sayfada verildi. Farklı bir sorunuz olursa buradan dönüş yapabilirsiniz. Sayfayı dikkatli okuyunuz.

  1. Samet Bey, 0xc000007b hatası birçok yazılımda verebilen bir hatadır. Yapılan işlem her yazılımda aynıdır. Üst tarafta ki işlemleri yapmalısınız. İşlemleri yapınız yine sorun tekrarlarsa buradan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

  1. Murat Bey, sayfada yazılı işlemi Windows 7 için yapmanız yeterli olacaktır. Sayfada yazılanları sırası ile yapınız yine de çözemezseniz buradan dönüş yapınız. Sayfada yazılı olan işlemler haricinde bir işlem yapmanızı gerek yoktur. Farklı bir uyarı olursa yine dönüş yapabilirsiniz.

  1. Baran Bey, sayfada yazılı olan işlem Rocket League oyunu içinde geçerlidir. İşlemleri sırası ile yapınız yine sorun yaşarsanız dönüş yapabilirsiniz. Sayfada yazılı işlemleri yaptığınızda Rocket League oyunu için 0xc000007b hatası çözülmüş olacaktır.

 2. iyi çalışmalar pes18 oynarken aniden bu uyarıyı almaya başladım daha sonra fifa18 kurdum oynamak isterken de bu arızayı verdi 0xc000007b uyarısı verdi oyunum açılmıyor teşekkürler.

  1. Abdurrahman Bey, sayfada yazılanları bilgisayarınızda uyguladınız mı? Sayfada anlatıldığı şekilde uyguladığınızda sorun düzelecektir, kontrol ederek dönüş yapınız.