Camtasia Programında d3dcompiler_43.dll Hatasını Düzeltme

Camtasia programını bilgisayarınıza kurduğunuzda bilgisayarınızda eğer d3dcompiler_43.dll eksik ya da bulunamadı hatasını alıyorsanız yapmanız gereken işlemleri buradan okuyabilirsiniz.

İlk olarak ilgili DLL dosyasını indiriniz. İndirme işlemi sırasında 32 bit işletim sistemi kullanıcıları 32 bit DLL dosyasını indirmeli ve sayfa içerisinde yer alan işlemleri bilgisayarında uygulamalıdır.

Camtasia Programında d3dcompiler_43.dll Hatasını Düzeltme

64 bit işletim sistemi kullanıcıları ise 64 bit uyumlu olan DLL dosyasını indirerek sayfa içerisinde verilen yöntemleri uygulayınız.

d3dcompiler_43.dll İndir

İndirme ve uygula esnasında eksik olan DLL dosyasını doğru şekilde sisteme attığınız eksik DLL hatasını gidermiş olacaksınız.

Camtasia d3dcompiler_43.dll Hatasına Diğer Bir Yöntem

Camtasia programın düzgün olarak çalışması için mutlaka programı sitesinden indirmeniz gerekmektedir. Camtasia haricinde diğer sitelerden indirilen yüklemelerde DLL hatası ve diğer program hataları ile karşılaşmanız yüksek ihtimaldir. DLL hatanızda orijinal yükleme yapmadığınız için alabileceğinizi önceden bilmenizi isteriz.

Yukarıda bahsedilen işlemleri yaptığınızda halen hata devam diyorsa sorunu çözebilmeniz için alternatif olarak DirectX yükleme ve güncellemesi yapmanızı tavsiye ederiz.

Bunun için ilk olarak Microfost resmi sitesinde DirectX End-User Runtimes sayfasına giderek DirectX End-User Runtimes paketini bilgisayarınıza indiriniz.

Paketi tamamen bilgisayarınıza indirdikten sonra bilgisayarınızda tamamen kurmasını bekleyiniz ve kurulum bittiğinde bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Camtasia programını bilgisayarınıza indiriniz ve kurulumu yaparak çalıştırınız. Hatanın gittiğini göreceksiniz.

Yukarıda verdiğimiz yöntemleri sırası ile yapmanızı öneririz. İlk olarak DLL dosyasını bilgisayarınıza sayfada anlatıldığı şekilde aynen uygulayınız. Halen bu hatayı almaya devam ediyorsanız diğer yöntem ile sorunuz çözmeyi deneyiniz.

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra onaylanma sürecine girecektir. Onaylanana kadar sitede görünmez. Gün içerisinde sorunuzu gören ilk moderatör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.