Birden Çok api-ms-* DLL Uyarısı Alanlar Bunları Yapsın!

Tahmini Okuma Süresi: 2 dakika, 9 saniye

DLL Hakkında Sorun veya Okuyun (13 Katılım Yapılmış).

Çok fazla sayıda site kullanıcılarından birden çok api-ms-* ile başlayan DLL dosyalarında uyarı aldığı sorusu geldiğinden size burada api-ms* ile başlayan DLL dosyalarını elle yüklemeden nasıl toplu düzeltilirsiniz basit bir şekilde göstereceğiz.

Bunun için size önerimiz bilgisayarınızda Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir yüklemesi yapmanız olacaktır.

Yükleme başlatan önce bazı işlemleri yapmanız gerekmektedir. Bunlar bilgisayarınıza yönetici girişi olarak giriş yapmanız gerekmektedir. Yönetici girişi nasıl yapılır bilmiyorsanız “Windows Kullanıcım Yönetici mi Nasıl Anlarım?” sayfasına giderek öğrenebilisiniz.

Diğer bir yapmanız gereken işletim bit sürümünü kaç bit kullandığınızı öğrenmeniz gerekmektedir. İşletim sistemi bit sürümüne göre alt tarafta ki işlemleri yapacağınızdan işletim sistemi bit sürümü bilmeniz kesinlikle gereklidir. İşletim sisteminiz bit sürümü bilmiyorsanız “Windows Sürümüm 32 Bit mi, Yoksa 64 Bit mi?” yardım sayfasına giderek detaylı olarak işletim sürümünü kaç bit sürüm olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bunun için Microsoft Windows “Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir” yükleme sayfasına gidiniz.

Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir Yükleme

Sayfada dil seçimini Türkçe olarak seçiniz ve çıkan indirme seçeneğinde işletim sisteminiz bit sürümüne göre indirme yapmalısınız. 64 bit işletim sistemi kullanıcıları vc_redist.x64.exe olan dosyayı bilgisayarına yüklemeleri, 32 bit kullanıcıları ise yine aynı Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir yükleme sayfasında vc_redist.x86.exe dosyasını bilgisayarına yüklemeleri gerekmektedir.

vc_redist.x64.exe-vc_redist.x68.exe

Bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarınızı tek sefer olmak üzere tekrar başlatarak açın bu şekilde yüklemiş olduğunu DLL dosyaları aktif hale gelecektir.

Bilgisayarında Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir yüklemesi önceden kurulu olanlar yine api-ms DLL uyarı alıyorsa Windows güncellemesi ve Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir onarması yapması gerekmektedir.

Burada yazılı olan durum api-ms-* ile başlayan DLL dosyaları ile akalı bir durumdur. Diğer DLL dosyalarında geçerli olmayabilir!

DLL Destek Merkezi

DLL Destek Merkezi ile bizlere soru veya sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Sorunuz ile alakalı olan cevabı ise tekrar buradan yayınlarız.

Sorularınızı sorarken oyun adı ya da program adını yazmayı unutmayınız! Genel olarak olmadı, yapamadım tarzı sorular sormamaya özen gösteriniz. Sorunuzu anlamamız ve size daha iyi hizmet verebilmemiz için DLL hatasının detayını bilmemiz gerekmektedir.

Sorunuzu yazarak gönder butonuna bastıktan sonra editörler tarafından onaylanma sürecine girecektir! Onaylanana kadar sitede görünmez, gün içerisinde sorunuzu gören ilk editör sorunuza cevap verecektir. Sorunuzun cevabını görmek için gün içerisinde siteyi tekrar kontrol etmenizi öneririz.

Birden Çok api-ms-* DLL Uyarısı Alanlar Bunları Yapsın! için Toplam 13 Katılım Yapılmış.

 1. Visual c++ 2015’i yüklemeye çalıştığımda windows81_64x diye biryerde takılı kalıyor ne yapayım?

  1. Merhaba İlker Bey, bilgisayarınızda Visual c++ 2015 tamamen kaldırarak Microsoft sitesinden Visual c++ 2015 indirerek tekrar yükleyiniz. Windows güncellemelerinin tümünü kontrol ediniz. Windows işletim sisteminizde güncellemelerin tümünü yükleyiniz.

   1. Güncellemeleri denetlediğimde saatlerdir güncelleme arıyor. Dediğinizi yaptım dll hataları devam ediyor.

    1. Selam İlker Bey, internet bağlantı hızını ilk olarak kontrol ediniz. Yine sorun yaşarsanız temiz bir yükleme yapınız. Yani önceki mevcut olan c++ paketlerini kaldırarak tekrar yükleyiniz düzelecektir.

 2. api-ms-win-core-libraryloader-l1-2-1.dll bende bu dll yi istiyor aradım fakat bulamadım yardımcı olur musunuz?

   1. admin bu hatayı pes 18 de alıyorum nerden bulup indircem? Sizde varsa siteye yüklesenizde indirsek

    1. İstemiş olduğunuz api-ms-win-core-libraryloader-l1-2-1.dll dosyası arşivimizde ne yazık ki yok, ama sizin için araştırarak ilerleyen zamanda buradan yayınlıyor olacağız.

  1. Şadi Bey site içerisinde kademeli yorumlara belirli izin verdiği için buradan yazmak durumunda kaldım. İstemiş olduğunuz DLL dosyası ne yazık ki mevcut değil. Siz sayfada anlatılanları ve Windows güncellemelerini bilgisayarınıza uyguladınız mı? İlk bunu deneyin eğer yine hata alırsanız, hata aldığınız oyunu silerek tekrar bilgisayarınıza kurarak deneyiniz.

   1. dedıklerınız yaptım wındows guncel fakat aynı dll hatası verıp duruyor.DLL yı bulma sansınız yok mu ?

    1. Araştırdık, fakat DLL dosyası yeni bir DLL dosyası olması ihtimali yüksek. api-ms-win-core-libraryloader-l1-2-1.dll olarak not aldık. Bulduğumuzda yayınlayacağız. Bu zaman alacaktır.